Current Sensor Resistor Walter Elec MSTC0402MW332M50F with UL94V0 Flame Retardant Protective Coating
Contact Now
Power(Watts) : 330mW
Resistance : 2.5mΩ
Voltage Rating : -
Type : Current Sense Resistor
Tolerance : ±1%
Description : 330mW 2.5mΩ Current Sense Resistor ±1% 0402 Chip Resistor - Surface Mount RoHS