Metal Foil Resistor Walter Elec STE1206M1W0R020F for Precise Electrical Current Sensing Applications
Contact Now
Power(Watts) : 1W
Resistance : 20mΩ
Type : Current Sense Resistor
Tolerance : ±1%
Temperature Coefficient : ±50ppm/℃
Description : 20mΩ ±1% 1W