Leadless quartz crystal unit SJK 6CS26000F20UCG designed for automatic mounting and reflow soldering
Contact Now
Normal temperature Frequency Tolerance : ±20ppm
Frequency Stability : ±30ppm
Load Capacitance : 20pF
Operating Temperature : -40℃~+85℃
Frequency : 26MHz
Description : Crystal 26MHz ±20ppm 20pF HC-49S-SMD
Mfr. Part # : 6CS26000F20UCG
Model Number : 6CS26000F20UCG
Package : HC-49S-SMD
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: SJK (Shenzhen Jingkexin Industrial Co., Ltd.)
  • Origin: Shenzhen, China
  • Certifications: RoHS, REACH, HF
  • Package Type: HC-49S/SSMD
  • Minimum Packaging: 1K/reel
  • Moisture Sensitivity Level: Level 1
Technical Specifications
6CS26000F20UCG26.000000MHz20 ppm max20.0 PF30ppm max-40 C to +85 C-40 C to +125 C3.0 PF Max100W30 Max3ppm/year