Contact Now
  • 1
Frequency Stability : ±20ppm
Voltage - Supply : 2.5V
Operating Temperature : -40℃~+85℃
Frequency : 312.5MHz
Description : Oscillator 312.5MHz LVPECL 2.5V SMD7050-6P
Mfr. Part # : 536EB312M500DGR
Model Number : 536EB312M500DGR
Package : SMD7050-6P
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Skyworks Solutions, Inc.
  • Technology: DSPLL circuitry
  • Package: Industry-standard 5 x 7 mm, 6-pad
  • Compliance: Pb-free/RoHS-compliant
Technical Specifications
Si535/536100 MHz to 312.5 MHz3.3 V, 2.5 VLVPECL, LVDSTotal Stability: 31.5 (20 ppm temp stability), 20 (7 ppm temp stability)Phase Jitter (10 kHz to 1 MHz): 0.19 - 0.35
Phase Jitter (12 kHz to 20 MHz): 0.25 - 0.40