performance electronic components LIMING 49S-7.3728-20-20-20/A with precise technical specifications
Contact Now
Normal temperature Frequency Tolerance : ±20ppm
Frequency Stability : ±20ppm
Load Capacitance : 20pF
Operating Temperature : -20℃~+70℃
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Frequency : 7.3728MHz
Description : Crystal 7.3728MHz ±20ppm 20pF HC-49S