Electronic component LIMING 49S-8.00-20-10-10/A frequency stability capacitor specification
Contact Now
Normal temperature Frequency Tolerance : ±10ppm
Frequency Stability : ±10ppm
Load Capacitance : 20pF
Operating Temperature : -20℃~+70℃
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Frequency : 8MHz
Description : Crystal 8MHz ±10ppm 20pF HC-49S