Multilayer Ferrite Chip Beads EMI Suppression Chilisin BBPY00160808152Y00 Component for Electronics
Contact Now
Current Rating : 500mA
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 400mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 1.5kΩ@100MHz
Description : 1.5kΩ@100MHz 1 Line Ferrite Bead 0603 500mA 400mΩ
Mfr. Part # : BBPY00160808152Y00
Model Number : BBPY00160808152Y00
Package : 0603
  • Series: BBPY
  • Material: Ferrite
Technical Specifications
Part NumberSize (EIA)Impedance (Ω±25%)Test Frequency (MHz)RDC (Ω) MaxRated Current (mA) Max