Multilayer Ferrite Chip Beads Chilisin BBPY00160808100Y00 for Effective EMI Filtering in Electronics
Contact Now
Current Rating : 4A
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 20mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 10Ω@100MHz
Description : 20mΩ ±25% 10Ω@100MHz 0603 Ferrite Beads and Chips RoHS
Mfr. Part # : BBPY00160808100Y00
Model Number : BBPY00160808100Y00
Package : 0603
Contact Now
SMD Multilayer Ferrite Chip Beads - BBPY Series
Product Attributes
  • Brand: Chilisin
  • Product Type: Multilayer Ferrite Chip Beads
  • Series: BBPY
Technical Specifications
Part NumberSize (EIA Code)Dimensions (mm)Impedance (25%) @ 100 MHzRDC () MaxRated Current (mA) Max