SMD Multi layer Ferrite Chip Bead Chilisin BBPY00100505700Y00 EMI Suppression Solution with Rated Current 500 mA
Contact Now
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 90mΩ
Impedance @ Frequency : 70Ω@100MHz
Description : 90mΩ 70Ω@100MHz 0402 Ferrite Beads and Chips RoHS
Mfr. Part # : BBPY00100505700Y00
Model Number : BBPY00100505700Y00
Package : 0402
Product Attributes
  • Brand: Pulse Electronics
  • Series: BBPY
  • Type: SMD Multi-layer Ferrite Chip Beads
  • Material: Ferrite
Technical Specifications
Part NumberTypeImpedance (Ω±25%)Test Frequency (MHz)RDC (Ω) MaxRated Current (mA) MaxDimensions (mm)