Effective EMI Noise Suppression Components Chilisin BBPY00160808600Y00 Multilayer Ferrite Chip Beads
Contact Now
Current Rating : 3A
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 40mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 60Ω@100MHz
Description : 60Ω@100MHz 1 Line Ferrite Bead 0603 3A 40mΩ
Mfr. Part # : BBPY00160808600Y00
Model Number : BBPY00160808600Y00
Package : 0603
Contact Now
SMD Multilayer Ferrite Chip Beads - BBPY Series
Product Attributes
  • Brand: Chilisin
  • Product Type: Multilayer Ferrite Chip Beads
  • Series: BBPY
Technical Specifications
Part NumberSize (EIA)Impedance (25%) @ 100 MHzRDC () MaxRated Current (mA) Max