Contact Now
Current Rating : 2A
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 55mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 120Ω@100MHz
Description : 120Ω@100MHz 1 Line Ferrite Bead 0402 2A 55mΩ
Mfr. Part # : BBUP00100505121Y00
Model Number : BBUP00100505121Y00
Package : 0402
Contact Now
SMD Multilayer Ferrite Chip Beads
Product Attributes
  • Brand: Chilisin
  • Material: Multilayer Ferrite
Technical Specifications
Part NumberTypeSize (AxBxC mm)Impedance (25%)Test Frequency (MHz)RDC () MaxRated Current (mA) Max