Contact Now
Current Rating : 3A
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 25mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 50Ω@100MHz
Description : 50Ω@100MHz 1 Line Ferrite Bead 0805 3A 25mΩ
Mfr. Part # : BBPY00201209500Y00
Model Number : BBPY00201209500Y00
Package : 0805
Technical Specifications
Part NumberSize (EIA)Impedance (25%)Test Frequency (MHz)RDC () MaxRated Current (mA) Max