Contact Now
  • 1
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 100mΩ
Impedance @ Frequency : 400Ω@100MHz
Description : 100mΩ 400Ω@100MHz 1206 Ferrite Beads and Chips RoHS
Mfr. Part # : BBPY00321611401Y00
Model Number : BBPY00321611401Y00
Package : 1206
Contact Now
SMD Multi-layer Ferrite Chip Beads BBPY Series
Product Attributes
  • Brand: Pulse Electronics
  • Series: BBPY
  • Type: SMD Multi-layer Ferrite Chip Beads
Technical Specifications
Part NumberImpedance (25%)Test Frequency (MHz)RDC () MaxRated Current (mA) MaxDimensions (mm)