Multilayer Ferrite Chip Beads Chilisin BBPY00160808301Y00 Designed for Effective EMI Noise Filtering
Contact Now
Current Rating : 1.5A
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 120mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 300Ω@100MHz
Description : 300Ω@100MHz 1 Line Ferrite Bead 0603 1.5A 120mΩ
Mfr. Part # : BBPY00160808301Y00
Model Number : BBPY00160808301Y00
Package : 0603
Technical Specifications
Part NumberSize (EIA)Impedance (25%) @ 100 MHzRDC () MaxRated Current (mA) Max