EMI Noise Reduction Component Chilisin BBPY00160808221Y00 Multilayer Ferrite Chip Beads for Circuits
Contact Now
Current Rating : 2A
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 100mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 220Ω@100MHz
Description : 220Ω@100MHz 1 Line Ferrite Bead 0603 2A 100mΩ
Mfr. Part # : BBPY00160808221Y00
Model Number : BBPY00160808221Y00
Package : 0603
Technical Specifications
Part NumberSize (EIA)Impedance (25%) @ 100 MHzRDC () MaxRated Current (mA) Max