Contact Now
Current Rating : 2A
Number of Circuits : 1
DC Resistance(DCR) : 30mΩ
Tolerance : ±25%
Impedance @ Frequency : 10Ω@100MHz
Description : 10Ω@100MHz 1 Line Ferrite Bead 0402 2A 30mΩ
Mfr. Part # : BBPY00100505100Y00
Model Number : BBPY00100505100Y00
Package : 0402
Contact Now
SMD Multilayer Ferrite Chip Beads - BBPY Series
Product Attributes
  • Brand: Chilisin
  • Product Type: Multilayer Ferrite Chip Beads
  • Series: BBPY
Technical Specifications
Part NumberSize (EIA)Impedance (25%) @ 100 MHzRDC () MaxRated Current (mA) Max