Low Insertion Loss LTCC Wireless Filter Chilisin BTBF0020123G6H6A10 for Space Limited Applications
Contact Now
Impedance : 100Ω
Insertion Loss : 3.2dB
Bandwidth : 3400MHz~3800MHz
Frequency - Center : -
Description : 100Ω 3.2dB 3400MHz~3800MHz 0805 Ceramic Filters RoHS
Mfr. Part # : BTBF0020123G6H6A10
Model Number : BTBF0020123G6H6A10
Package : 0805
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Chilisin
  • Series: BTBF Series
  • Material: Low-Temperature Cofired Ceramic (LTCC)
  • Compliance: RoHS, Halogen Free, REACH
  • Operating Temperature Range: -4085
Technical Specifications
BTBF0016082G4S1A20 2400~2500 50 1.75 10 1 19dB Min.@ 4800~5000 MHz, 19dB Min.@ 7200~7500 MHz 18010 1.60.1 x 0.80.1 x 0.65Max Unbalance Port, GND, Balance Port1 WLAN/BT
BTBF0020123G6H6A10 3400~3800 Unbalance: 50 , Balance: 100 3.2 7.36 1 30dB Min.@ 1710~1910 MHz, 30dB Min.@ 2200~2400 MHz, 20dB Min.@ 4400~4800 MHz, 15dB Min.@ 5500~10 MHz 18010 2.00.2 x 1.250.2 x 1.00.1 NC, DC or NC Port, Un-Balance Port, GND, Balance Port1, Balance Port WiMAX