Compact ceramic filter HCI HCCF1-455.000-LTFWAL RoHS compliant designed for narrowband communication
Contact Now
Bandwidth : 6kHz
Frequency - Center : 455kHz
Description : 6kHz 455kHz DIP-3P,11x7mm Ceramic Filters RoHS
Mfr. Part # : HCCF1-455.000-LTFWAL
Model Number : HCCF1-455.000-LTFWAL
Package : DIP-3P,11x7mm
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Certification: RoHS compliant
Technical Specifications
Model Dimensions (mm) Pin 1 Pin 2 Pin 3 Pin 4 Pin 5