Advanced PANASONIC 10SVP33M servo drive system designed to improve manufacturing process efficiency
Contact Now
Voltage Rating : 10V
Capacitance : 33uF
Lifetime : 2000hrs@105℃
Tolerance : ±20%
Pin Spacing : -
Height - Seated (Max) : 5.9mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Ripple Current : 1.1A@120Hz
Diameter : 5mm
Description : 33uF ±20% 10V Aluminum - Polymer Capacitors SMD,D5xL5.9mm 2000hrs@105℃