Contact Now
Voltage Rating : 2.5V
Capacitance : 390uF
Lifetime : 3000hrs@125℃
Tolerance : ±20%
Height - Seated (Max) : 7.3mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : 4.5mΩ@100kHz
Ripple Current : 8.5A@100kHz
Diameter : 4.3mm
Operating Temperature : -55℃~+125℃
Description : 2.5V 390uF ±20% 4.5mΩ@100kHz 8.5A@100kHz SMD,4.3x7.3mm Aluminum - Polymer Capacitors RoHS
Mfr. Part # : EEFJX0E391RC
Model Number : EEFJX0E391RC
Package : SMD,4.3x7.3mm