High reliability Panasonic 63SXV68M capacitor suitable for optical audio visual and computer devices
Contact Now
Voltage Rating : 63V
Capacitance : 68uF
Lifetime : 1000hrs@125℃
Tolerance : ±20%
Pin Spacing : -
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Height - Seated (Max) : 12.6mm
Operating Temperature : -55℃~+125℃
Diameter : 10mm
Ripple Current : 1.03A@100kHz
Description : 68uF ±20% 63V Aluminum - Polymer Capacitors SMD,D10xL12.6mm 1000hrs@125℃