Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitor NCC APXF250ARA470MF611 Designed for Electrical Stability
Contact Now
Voltage Rating : 25V
Capacitance : 47uF
Lifetime : 15000hrs@105℃
Tolerance : ±20%
Pin Spacing : 1.9mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Height - Seated (Max) : 5.8mm
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Ripple Current : 2.8A@100kHz
Diameter : 6.3mm
Description : 47uF ±20% 25V Aluminum - Polymer Capacitors SMD,D6.3xL5.8mm 15000hrs@105℃