Contact Now
Voltage Rating : 16V
Capacitance : 680uF
Lifetime : 2000hrs@105℃
Tolerance : ±20%
Pin Spacing : 3.5mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : 11mΩ@100kHz
Height - Seated (Max) : 11.5mm
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Ripple Current : 5.1A@100kHz
Diameter : 8mm
Description : 680uF ±20% 16V Through Hole,D8xL11.5mm 2000hrs@105℃