Precision engineered AISHI SPZ1EM821F16O00RAXXX component suitable for complex electronic assemblies
Contact Now
Voltage Rating : 25V
Capacitance : 820uF
Lifetime : 2000hrs@105℃
Tolerance : ±20%
Pin Spacing : -
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Height - Seated (Max) : 16mm
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Ripple Current : -
Diameter : 8mm
Description : 820uF ±20% 25V Through Hole,D8xL16mm