Contact Now
Voltage Rating : 16V
Capacitance : 330uF
Lifetime : 2000hrs@105℃
Tolerance : ±20%
Pin Spacing : 1.9mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : 25mΩ@100kHz
Height - Seated (Max) : 9mm
Ripple Current : 2.6A@100kHz
Diameter : 6.3mm
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Description : 330uF ±20% 16V Aluminum - Polymer Capacitors SMD,D6.3xL9mm 2000hrs@105℃