Surface Mount Solid Electrolyte Capacitor ChengTao CT1E101M0605 with RoHS and REACH Certifications
Contact Now
Voltage Rating : 25V
Capacitance : 100uF
Lifetime : 2000hrs@105℃
Tolerance : ±20%
Height - Seated (Max) : 5.8mm
Diameter : 6.3mm
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Description : 100uF ±20% 25V SMD,D6.3xL5.8mm