Industrial Grade ChengTao TD1E337M5511 Component Offering Dependable Performance Across Applications
Contact Now
Voltage Rating : 25V
Capacitance : 330uF
Lifetime : 2000hrs@105℃
Tolerance : ±20%
Pin Spacing : 2.5mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : 35mΩ
Height - Seated (Max) : 11mm
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Diameter : 5.5mm
Ripple Current : 3.285A@100kHz
Description : 330uF ±20% 25V Through Hole,D5.5xL11mm 2000hrs@105℃