Durable ChengTao CT0J827M0608 Electronic Component Suitable Industrial Applications and Performance
Contact Now
Voltage Rating : 6.3V
Capacitance : 820uF
Lifetime : 2000hrs@105℃
Tolerance : ±20%
Pin Spacing : 2.5mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : 16mΩ
Height - Seated (Max) : 8mm
Diameter : 6.3mm
Ripple Current : 3.87A@100kHz
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Description : 820uF ±20% 6.3V Through Hole,D6.3xL8mm 2000hrs@105℃