Durable ChengTao CT1E107M0608 Component Suitable for Electronic Manufacturing and System Integration
Contact Now
Voltage Rating : 25V
Capacitance : 100uF
Lifetime : 2000hrs@105℃
Tolerance : ±20%
Pin Spacing : 2.5mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : 32mΩ
Height - Seated (Max) : 8mm
Ripple Current : 2.61A@100kHz
Diameter : 6.3mm
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Description : 100uF ±20% 25V Through Hole,D6.3xL8mm 2000hrs@105℃