Contact Now
Voltage Rating : 25V
Capacitance : 330uF
Lifetime : 2000hrs@105℃
Tolerance : ±20%
Pin Spacing : 2.5mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : 35mΩ
Height - Seated (Max) : 9mm
Ripple Current : 3.375A@100kHz
Diameter : 6.3mm
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Description : 330uF ±20% 25V Through Hole,D6.3xL9mm 2000hrs@105℃
Mfr. Part # : TD1E337M0609
Model Number : TD1E337M0609
Package : Through Hole,D6.3xL9mm
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Not specified
  • Origin: Dongguan, China
  • Material: High polymer solid aluminum electrolytic
  • Color: Not specified
  • Certifications: Not specified
Technical Specifications
SeriesWV (V)Cap (F)Size (DxL mm)tan (20, 120Hz)Leakage Current (A) max.ESR (m max./20, 100kHz)Rated Ripple Current (mArms/105, 100kHz)Product Code