Durable ChengTao TD1E227M5509 electronic component designed for long term in industrial applications
Contact Now
Voltage Rating : 25V
Capacitance : 220uF
Lifetime : 2000hrs@105℃
Tolerance : ±20%
Pin Spacing : 2.5mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : 35mΩ
Height - Seated (Max) : 9mm
Ripple Current : 2.88A@100kHz
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Diameter : 5.5mm
Description : 220uF ±20% 25V Through Hole,D5.5xL9mm 2000hrs@105℃