Contact Now
Voltage Rating : 16V
Capacitance : 270uF
Lifetime : 2000hrs@105℃
Tolerance : ±20%
Height - Seated (Max) : 8mm
Diameter : 6.3mm
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Description : 270uF ±20% 16V Through Hole,D6.3xL8mm