Surface Mount Device Inductor EMTEK HEC1008-3R3J-T High Frequency Component for Wireless Signal Line
Contact Now
Current Rating : 290mA
Inductance : 3.3uH
Tolerance : ±5%
Frequency - Self Resonant : 110MHz
Current - Saturation (Isat) : -
DC Resistance(DCR) : 3.4Ω
Ratings : -
Q @ Frequency : 22@25MHz
Description : 290mA 3.3uH ±5% 3.4Ω SMD,2.9x2.5mm Fixed Inductors RoHS
Mfr. Part # : HEC1008-3R3J-T
Model Number : HEC1008-3R3J-T
Package : SMD,2.9x2.5mm