Capacitor Type EMI Suppression Filter Murata NFM21PC474R1C3D Single Circuit Large Current 0805 Size
Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+125℃
Nominal Capacitance : 470nF
Voltage Rating : 16V
Tolerance : ±20%
DC Resistance(DCR) : 30mΩ
Current Rating : 2A
Description : 470nF ±20% 30mΩ SMD-4P,2x1.2mm Feed Through Capacitors RoHS
Mfr. Part # : NFM21PC474R1C3D
Model Number : NFM21PC474R1C3D
Package : SMD-4P,2x1.2mm