1 Millimeter Size Murata NFM15PC435D0E3D Supercapacitor 4.3 Farad Capacitance 2 Amp Current
Contact Now
Nominal Capacitance : 4.3uF
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Voltage Rating : 2.5V
Tolerance : ±20%
DC Resistance(DCR) : 30mΩ
Current Rating : 2A
Description : 4.3uF ±20% 30mΩ 0402 Feed Through Capacitors RoHS
Mfr. Part # : NFM15PC435D0E3D
Model Number : NFM15PC435D0E3D
Package : 0402
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Murata
  • Origin: Murata Manufacturing Co., Ltd.
Technical Specifications
NFM15PC435D0E3D1.00.1 (L) x 0.50.2 (W) x 0.40.1 (T)4.3F 20%30m2A2.5Vdc-55 to 105180mm paper tape10000