Contact Now
Nominal Capacitance : 1uF
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Voltage Rating : 6.3V
Tolerance : ±20%
DC Resistance(DCR) : 30mΩ
Current Rating : 2A
Description : 1uF ±20% 30mΩ SMD-4P,1.6x0.8mm Feed Through Capacitors RoHS
Mfr. Part # : NFM18PS105R0J3D
Model Number : NFM18PS105R0J3D
Package : SMD-4P,1.6x0.8mm