Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+125℃
Nominal Capacitance : 1uF
Voltage Rating : 16V
Tolerance : ±20%
DC Resistance(DCR) : 20mΩ
Current Rating : 2A
Description : 1uF ±20% 20mΩ SMD-3P,1.6x0.8mm Feed Through Capacitors RoHS
Mfr. Part # : NFM18HC105C1C3D
Model Number : NFM18HC105C1C3D
Package : SMD-3P,1.6x0.8mm