Large Current Chip Capacitor NFM18CC471R1C3D Suitable for General Electronic Equipment Noise Control
Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+125℃
Nominal Capacitance : 470pF
Voltage Rating : 16V
Tolerance : ±20%
DC Resistance(DCR) : 300mΩ
Current Rating : 500mA
Description : 470pF ±20% 300mΩ SMD-3P,1.6x0.8mm Feed Through Capacitors RoHS
Mfr. Part # : NFM18CC471R1C3D
Model Number : NFM18CC471R1C3D
Package : SMD-3P,1.6x0.8mm