Robust Feedthrough Capacitor TE Schaffner FN7510-16-M4 with Low DC Resistance and High Rated Current
Contact Now
Operating Temperature : -40℃~+100℃
Nominal Capacitance : 4.7nF
Voltage Rating : 1kV
Tolerance : ±20%
DC Resistance(DCR) : 0.5mΩ
Current Rating : 16A
Description : 4.7nF ±20% 0.5mΩ Screw Terminals Feed Through Capacitors RoHS