TE Schaffner FN7510-32-M4 AC feedthrough capacitor optimized for 110 240 VAC power line applications
Contact Now
Operating Temperature : -40℃~+100℃
Nominal Capacitance : 4.7nF
Voltage Rating : 1kV
Tolerance : ±20%
DC Resistance(DCR) : 0.52mΩ
Current Rating : 32A
Description : 4.7nF ±20% 0.52mΩ Through Hole Feed Through Capacitors RoHS