DC feedthrough capacitor TE Schaffner FN7562-32-M4 with 100 nF capacitance and UL ENEC certification
Contact Now
Nominal Capacitance : 100nF
Operating Temperature : -40℃~+100℃
Voltage Rating : 650V
Tolerance : ±20%
DC Resistance(DCR) : 0.62mΩ
Current Rating : 32A
Description : 100nF ±20% 0.62mΩ Through Hole Feed Through Capacitors RoHS