Contact Now
  • 1
Operating Temperature : -40℃~+85℃
Output Frequency(Max) : 25MHz
Number of Outputs : 3
Voltage - Supply : 1.71V~3.63V
Description : 25MHz 3 VFLGA-6 Pin Configurable/Selectable Oscillators RoHS
Mfr. Part # : DSC613RI2A-012ST
Model Number : DSC613RI2A-012ST
  • Brand: Microchip Technology Inc.
  • Certifications: AEC-Q100 automotive grade available, Lead free and RoHS compliant
Technical Specifications
Part NumberOutputsPackage SizeStabilityTemperature RangePower ConsumptionSupply Voltage
DSC613RI2A-012S3x LVCMOS (12MHz, 25MHz, 32.768kHz)2.5mm x 2.0mm 6L LGA25ppm-40C to +85C~5.2mA (all outputs active)1.71V - 3.63V
DSC613RI2A-012ST3x LVCMOS (12MHz, 25MHz, 32.768kHz)2.5mm x 2.0mm 6L LGA25ppm-40C to +85C~5.2mA (all outputs active)1.71V - 3.63V