Robust RESI ARCS8536DL050A9 designed for effective solder area application in industrial electronics
Contact Now
Power(Watts) : 50W
Resistance : 0.05mΩ
Mounting Type : Screw
Current Rating : 1kA
Voltage Rating : 50mV
Type : Shunt
Temperature Coefficient : ±100ppm/℃
Tolerance : ±0.5%
Description : 50W 0.05mΩ Screw 50mV Shunt ±100ppm/℃ ±0.5% Specialized Resistors RoHS