Chip Common Mode Choke Coil muRata DLW21SR670HQ2L Operating Temperature Range Minus 40 to 85 Celsius
Contact Now
Insulation Resistance(IR) : 10MΩ
Operating Temperature : -40℃~+85℃
DC Resistance(DCR) : 250mΩ
Voltage Rating - DC : 20V
Number of Lines : 2
Voltage Withstand : 50V
Description : 2Line Common Mode Choke Surface Mount-4P 2x1.2mm 67Ω@100MHz 400mA DCR 250mΩ
Mfr. Part # : DLW21SR670HQ2L
Model Number : DLW21SR670HQ2L
Package : SMD-4P,2x1.2mm
Contact Now
Product Overview
The DLW21SR Series Chip Common Mode Choke Coil is designed for noise suppression. This winding type chip inductor offers a common mode impedance of 67 25% at 100MHz, with a rated voltage of 20V DC and a rated current of 400mA. It operates within a temperature range of -40 to +85C and is suitable for various electronic applications requiring effective EMI filtering.
Product Attributes
  • Brand: MURATA
  • Origin: Japan (implied by MFG.CO.,LTD)
  • Product Type: Chip Common Mode Choke Coil
  • Series: DLW21SR
Technical Specifications
Murata Part NumberCommon Mode Impedance (at 100MHz, )Rated Voltage (V DC)Rated Current (mA)DC Resistance ( max.)Insulation Resistance (M min.)Operating Temperature (C)Storage Temperature (C)
DLW21SR670HQ2L67 25%204000.2510-40 to +85-40 to +85