Ceramic Disc Capacitor Model HenryTech HLT-DS2003X7R683SP with 68nF Capacitance and 200VDC Voltage
Contact Now
Description : Feed Through Capacitors RoHS
Mfr. Part # : HLT-DS2003X7R683SP
Model Number : HLT-DS2003X7R683SP
Contact Now
Product Overview
  • Origin: Chengdu City, China
  • Certifications: GJB192B-2011
Technical Specifications
HLT-DS2003X7R683SP 68nF X7R 0.018@1KHZ -55~+125 0~+30% 200VDC Rj15000 M(@100VDC) 500 VDC (10 sec, no breakdown/arc) D: 4.9~5.1 mm, d: 1.0~2.0 mm, h: 0.4mm 0.95~1.05 mm
Environmental Adaptability
  • High-Temperature Operating Life: 125@300VDC, 48 hours.
2511281600_HenryTech-HLT-DS2003X7R683SP_C53059169.pdf
Quality Ceramic Disc Capacitor Model HenryTech HLT-DS2003X7R683SP with 68nF Capacitance and 200VDC Voltage for sale
Ceramic Disc Capacitor Model HenryTech HLT-DS2003X7R683SP with 68nF Capacitance and 200VDC Voltage Images