Contact Now
Description : Feed Through Capacitors RoHS
Mfr. Part # : HLT-1003G2000123MX
Model Number : HLT-1003G2000123MX
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: HengliTai (HenryTech)
  • Origin: Chengdu City, China
  • Certifications: GJB192B-2011
Technical Specifications
HLT-1003G2000123MX 12000pF 20% 100VDC 300 VDC (10 sec, no breakdown/arc) 5000 M (@100VDC) 0.018 @1KHZ -55~+125 X7R 2.4~2.6mm x 0.8~1.1mm x 0.3mm 0.85~0.95mm
Environmental Adaptability
  • Temperature Shock: 5 cycles, -55 to +125, 30 min at each extreme, <1 min transition.
  • High-Temperature Operating Life: 125 @ 150VDC, 48 hours.