Contact Now
  • 1
Impedance @ Frequency : 260Ω@100MHz
Voltage Rating - DC : 50V
Number of Lines : 2
DC Resistance(DCR) : 400mΩ
Operating Temperature : -40℃~+125℃
Current Rating : 300mA
Description : 260Ω@100MHz 2 400mΩ 0805 Common Mode Chokes RoHS
Mfr. Part # : WTCF2012Z0M261PB
Model Number : WTCF2012Z0M261PB
Package : 0805
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: ASC
  • Product Type: Common Mode Choke
  • Series: WTCF2012
  • Certifications: RoHS Compliant
Technical Specifications
SeriesZ (OHM) @100MHz 20%DCR MAX. ()RATE CURRENT (mA)Cut-off Frequency (GHz) TYP.Rated Voltage (Vdc)Withstand Voltage (Vdc)Insulation Resistance @125VDC (MOHM) MIN.Operating Temperature Range