Mfr. Part # : MS5446-YS2005-10
Model Number : MS5446-YS2005-10
| Specification | Value | Tolerance |
|---|---|---|
| Outer Diameter | 54 MM | 0.10 MM |
| Inner Diameter | 44 MM | 0.10 MM |
| Magnet Thickness | 2 MM | 0.05 MM |
| Iron Ring Thickness | 0.5 MM | 0.05 MM |
| Total Thickness | 2.5 MM | 0.10 MM |