Mfr. Part # : YX-A11-R500800-R0890
Model Number : YX-A11-R500800-R0890
| Section | Item | Value | Unit/Description | Notes |
| 1. DIMENSIONS & MARKING | A | 50.00MAX | mm | |
| B | 38.52 | mm | ||
| C | 20.000.5 | mm | ||
| D | 1.00.2 | mm | ||
| E | 3.01 | mm | ||
| F | 955 | mm | ||
| 2. ELECTRICAL SPECIFICATIONS @25 | Operating Temperature range | -40~+85 | ||
| Storage temperature range | -25~+125 | |||
| Test frequency | 100 KHz, 100mV | @ 25,65% | ||
| OCL | 1510% | H | ||
| Diameter | 0.08mm*105P | |||
| Turns Ratio | 9T | () | ||
| 3. Bill of materials | 1 | 0.08mm*105P | ||
| 2 | 0.08mm*105P | |||
| 3 | T 50**1.0mm,PC95 | |||
| 4 | PF-301/FK-01(5mm) | |||
| 5 | 0.05*50mm | |||