Industrial Electronics Resistor BOCHEN 3361P-1-502 Suitable for Various Circuit Applications
Contact Now
Voltage Rating : -
Tolerance : ±10%
Temperature Coefficient : ±250ppm/℃
Power(Watts) : 500mW
Number of Turns : -
Resistance : 5kΩ
Description : ±10% ±250ppm/℃ 500mW 5kΩ SMD,7x6.9mm Trimmer Potentiometers RoHS
Mfr. Part # : 3361P-1-502
Model Number : 3361P-1-502
Package : SMD,7x6.9mm
Contact Now
(BOCHEN) 3361P
BOCHEN) 3361P
  • : (BOCHEN)
  • : 3361P
502M
10%
2%R 10 ()
5%R 5
500 (101.3kPa) / 315 (8.5kPa)V
1G (100Vac)
21010
(70)0.5W
(125)0W
-55~+125
250ppm/
R(2%R+0.1) / (Uab/Uac)1%R
R1%R (390m/S, 4000cycles)
(70)R10%R / (Uab/Uac)10% (0.5W, 1000h)
R10%R (200 cycles)
R3%R / R1100M